Exekuce budoucího manžela - vliv sňatku na majetek budoucí manželky

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat jestli po uzavření sňatku s osobou která má již z minulého období exekuci bude tato spadat i na mou osobu jakožto manželky. Jsem již druhým rokem (2016-2018) jsem v insolvenci.
Děkuji za případnou odpověď na dotaz.

Dobrý den,

exekuce manžela se mohou dotknout Vaší osoby pouze co do rozsahu společného jmění manželů, do kterého dluhy vzniklé před manželstvím nespadají.
Nadto pokud Vám bylo schváleno oddlužení, má insolvenční řízení bez dalšího přednost před řízením exekučním a proti Vaší osobě tak žádná exekuce být prováděna nyní ani nemůže.
Všeobecně však u osob, kteří do manželství již vstupují s dlahy a vedenými exekucemi, doporučuji uzavření tzv. předmanželské smlouvy.