Společné peníze

1 odpověď

Od výměny oken už uběhl rok, takže žaloba přehlasovaného vlastníka by asi nebyla možná. V zákonu i ve stanovách je uvedeno, že na usnesení, o kterém nemá orgán působnost rozhodnout se hlední, jako by nebylo přijato. Proto bych chtěla vědět, jak řešit podání žaloby nyní – žalobce budeme my s manželem a máme podat žalobu na výbor, aby uhradil vzniklou škodu, kterou způsobil, když připustil, aby byly peníze z dlouhodobé zálohy použity k jinému účelu (celková částka za výměnu oken byla 825 tisíc korun), nebo máme podat žalobu na SVJ o vydání bezdůvodného obohacení (naše složené zálohy ve výši 55 tisíc korun jsou nyní bezdůvodným obohacením SVJ.

Dobrý den.
Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani oblasti insolvence (insolvenčního řízení). Dotaz proto prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině. Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.