Exekuce na manžela, manželka žijící odděleně s dětmi má také exekuci na účet - šance na odblokování účtu manželce

1 odpověď

Dobrý den,
již je to 14 dní co byla na manžela uvedena exekuce a zastavení mého účtu jelikož jsme manželé. Poslali jsem několik důkazů, že účet je veden na mě a já pobírám pouze peněžitou pomoc v mateřství PPM a příspěvek na bydlení. Poprosila jsem tedy o odblokování účtu, manžel sepsal papír že je ochotný splácet svůj dluh. Nyní nám bylo řečeno že mu účet neodblokuji dokud manžel nezaplatí svůj dluh v celé výši 16.000 Kč. Ale co mám dělat já, jelikož s manželem nežijeme, platím si vše sama a mám dvě malé děti. Co dál co dělat?
Mám ještě nějakou šanci jak se branit?
Z jeho dluhu já nemám zaplacený nájem a elektriku. Tím pádem na moji hlavu teď padají dluhy, prosím o radu.
Děkuji.

Dobrý den, exekutor může vymáhat pohledávku povinného také postižením účtu jeho manžela a to pro dluhy povinného, pro které je možno postihnout společné jmění povinného a jeho manžela. Účet manžela povinného je postihován standardně a exekutor z něj uspokojuje pohledávku oprávněného. Můžete nyní požádat dotčenou banku, u níž máte účet, o vyplacení jednorázové částky dvojnásobku životního minima, která činí v současnosti 6.810,- Kč a kterou Vám banka je povinna vyplatit. Současně Vám doporučuje bezodkladně kontaktovat úřad práce a požádat jej, aby Vám dotčené příspěvky vyplácela na složenku a nikoliv na účet, neboť do doby skončení exekuce Vašeho manžela exekutor Váš účet s největší pravděpodobností neodblokuje.