Splacení exekuce u Vodafone a požadavek nákladů řízení a úroků z prodlení nákladů

1 odpověď

Dobrý den,
od 2013 jsem měl dluh u Vodafone cca 2.000 Kč, došlo až k exekuci a srážce ze mzdy. Celková částka byla něco kolem 8 tisíc korun, a byla splacena během dvou měsíců
01-02/2018 Vodafone nebo asi ČTU prostřednictvím Vodafonu, po mne chce ale dalších 8.000 Kč za náklady řízení a úroky z prodlení těchto nákladů, které jsou za různé měsíce během let 2013-2017.
Je to takhle normální, že tyto náklady nebyly již součástí exekuce? Mohu se nějak bránit?
Diky za odpověď. D.

Dobrý den, věřitel může vymáhat pohledávku celou nebo jen její část, případně lze samostatně vymáhat příslušenství. Vodafone vymáhal dluh zvlášť a náklady řízení a úroky také zvlášť. Je to neetické, avšak legální a velké společnosti takto bohužel postupují poměrně často.