Popření vykonatelných pohledávek v insolvenci - námitku podává insolvenční správce nebo dlužník v insolvenci?

1 odpověď

Dobrý den. Při popření pohledávek které jsou vykonatelné, je povinen podat žalobu insolvenční správce, nebo to musí být přímo dlužník?

Dobrý den,
v případě, že dlužníkovi bylo schváleno oddlužení a dlužník popřel vykonatelnou pohledávku věřitele, žalobu podává dle ust. § 199 ve spojení s ust. § 410 insolvenčního zákona vždy insolvenční správce.
V případě, že přezkumné jednání, na kterém dlužní vykonatelnou pohledávku popřel, se konalo ještě před schválením oddlužení, žalobu podává dlužník.