Exekuce a směnka - zmaří směnka exekuční dražbu nemovitosti, bytu, domu, pozemku?

1 odpověď

Dobrý den,
pokud je exekuce na dům, chystá se dražba, ještě nevyšla dražební vyhláška a na stejný dům existuje směnka.
Je možné, že směnka tak zmaří plánovanou dražbu a dům propadne majiteli směnky?
Děkuji.

Dobrý den, směnka je cenný papír, v němž se dlužník svým podpisem zaváže zaplatit majiteli směnky, nebo popřípadě i třetí osobě, v určitý den na určitém místě dlužnou částku. Nemovitost může být předmětem zajištění např. na základě zástavní smlouvy, apod. Směnka tedy dražbu zmařit nemůže.