Insolvence a výživné - lhůta do kdy musí insolvenční správce poslat peníze rodiči dítěte?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím mám dotaz ohledně zasílání výživného insolvenční správkyni. Když tato obdrží peníze na insolvenci, z které posílá výživné, na účet do kdy musí výživné odeslat? Existuje nějaká doba nebo to jen záleží na insol. správkyni až si udělá čas? Může peníze na účtu zadržovat třeba i měsíc a teprve pak poslat výživné?
Moc děkuji.

Dobrý den,

dle sdělení Ministerstva spravedlnosti z roku 2017 má být jako přiměřené považováno provádění plateb (tj. rozvrhování přijatých částek) jednou týdně.
Tj. přijaté finance by měly být rozděleny mezi věřitele právě v cca této lhůtě.
Pokud Vám však je zasíláno výživné i s měsíčním zpožděním, požádejte insolvenční správkyni o vysvětlení.

Zároveň upozorňuji, že pokud srážky z příjmu dlužníka jsou nízké a nebo v daném měsíci dokonce žádné, nemůže insolvenční správce výživné uhradit, jelikož na jeho úhradu nejsou na daném účtu finanční prostředky.