Zrušení darovací smlouvy v insolvenci, oddlužení pro nevděk obdarovaného dlužníka vůči dárci

1 odpověď

Dobrý den,
v září 2017 byla mé dceři (na mateřské dovolené s 1 dítětem) schválena insolvence. Dlužná částka je cca 300.000 Kč. Schválení oddlužení je na základě uzavřené darovací smlouvy mezi mnou a dcerou, kde se zavazuji ji po dobu 60 měsíců zasílat 5000 Kč měsíčně na úhradu insolvence.
Nyní tzn. 5/2018 bych chtěla od darovací smlouvy odstoupit pro nevděk dcery. Existuje prosím nějaký vzor pro tento krok?
Děkuji Vám za odpověď. Maxová, Most

Dobrý den,

zákon žádný „vzor“ pro odstoupení od darovací smlouvy nepředepisuje.
Obvykle tak činí dárce volnou textovou formou a toto odstoupení adresuje obdarované (dceři) a následně insolvenčnímu soudu.