Insolvence a darování pozemku dlužníkem v oddlužení - lze to?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz. Jsem v insolvenci a chci darovat pozemek, který vlastním. Není v insolvenci nijak obsažen, není na něj uvalena exekuce. Je to možné?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám bylo schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře a žádný z věřitelů neuplatnil k pozemku žádné zástavní právo, máte plné dispoziční oprávnění k tomuto pozemku.
Můžete jej tedy darovat dle svého uvážení. Upozorňuji však, že katastr nemovitostí si v průběhu vkladového řízení vyžádá od insolvenčního správce informace, zda můžete nemovitost převést či nikoliv.