Předčasné splacení insolvence, splacení dříve

3 odpovědi

2014-2018 roky Je splácena insolvence, má končit v 7/2019. Takto by bylo splaceno asi 58 % z pohledávek 300 000 korun.
Pokud by dlužníci -manželé důchodci - dostali od příbuzných peněžitý dar na doplacení jednorázově, tato částka by činila zbytek do 58 % dluhů, nebo by museli doplatit všechno, co dlužili, tj. do 300 000 Kč?
Děkuji.

Dobrý den,
aby mohlo být insolvenční řízení, ve kterém bylo schváleno oddlužení dlužníků plněním splátkového kalendáře, ukončeno předčasně (tj. dříve než po uplynutí 60 měsíců trvání oddlužení), museli by být uspokojení všichni věřitelů v plné výši.

Dobry den do teď jsem radne platil ale bohuzel musim v praci skocit budu osvc to neni problem. Zustane mi dany splatkovy kalendar. Dekuji

Dobrý den,
zákon insolvenčním dlužníkům nepřikazuje být pouze zaměstnancem.
Pokud ukončíte pracovní poměr a budete nadále osobou samostatně výdělečně činnou, je toto ihned třeba sdělit soudu a insolvenčnímu správci.
Soud následně vydá usnesení, kterým Vám stanoví výši měsíčních záloh, které budete insolvenčnímu správci každý měsíc odvádět, a insolvenční správce pak obvykle jednou za 6 měsíců provede zúčtování Vámi uhrazených záloh oproti Vašim reálným příjmům a výdajům za dané období.