Pronájem bytu v nájemníkovi v exekuci - může exekutor zabavit byt pronajímatele?

1 odpověď

Prosím o radu.
Táta pronajímá byt v osobním vlastnictví.
Nájemníkovi vzniklo během doby, po kterou v bytě bydlí a má zde trvalou adresu několik exekucí u kterých je tato adresa uváděna.
Táta tvrdí, že za určitých okolností může o byt přijít v exekučním řízení. Může tato situace nastat?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud není Váš otec povinným v exekučním řízení, není možno nařídit prodej jeho nemovitosti (bytu) a byt prodat, ani pokud v jeho bytě přebývají a mají trvalou adresu osoby, proti nimž exekuce vedena je.