Vyhotovení sepsání návrhu na zahájení insolvence zdarma - kde je možné tuto službu získat?

1 odpověď

Dobrý den,
ač jsem pracující s exekucemi na plat, dvěma dětmi, tak si nemohu dovolit zaplatit nekolikatisicovou částku za podání a sepsání návrhu.
Prosím poraďte mi, jaké mám jiné možnosti,
děkuji.

Dobrý den, podání insolvenčního návrhu s návrhem na povolení oddlužení není zpoplatněno. V současné zákonné úpravě však mohou podávat za dlužníka tento návrh pouze zákonem stanovené osoby, například advokári či notáři, kteří za sepis mohou uplatnit v insolvnenčím řízení až 4.000,- Kč. Nicméně insolvenční návrh mohou podávat také tzv. akreditované osoby (především neziskové organizace), které jej za Vás sepíší a zašlou bezplatně. Seznam najedete na stránkách Ministerstva spravedlnosti https://sako.justice.cz/.