Exekuce na výživné, sociální a zdravoní pojištění - dlužník nemajetný bezdomovec

1 odpověď

Dobrý den. Podnikal jsem, ale boural jsem a nemohl jsem pracovat dál. Žena mě vyhodila. Neměl jsem žádné peníze. Neplatil jsem zdravotní a sociální. Bydlel jsem na ulici. Nic jsem nevydělával. 2013 jsem si šel vyměnit OP, pas a ŘP, abych mohl normálně žít, ale zjistil jsem, že mi žena zrušila trvalý pobyt, měl jsem zastavený ŘP a byl mi vydán jen pas. Nevím, zda se se mnou žena rozvedla, zda mám nařízené platit výživné a zda mám exekuce. Mám už výživné promlčené, dceři je teď 21 let? Od bouračky jsem nebyl u lékaře, ale mám nyní několik nádorů, rychle se rozrůstají a je mi víc a víc špatně. Můžu k lékaři? Jak mám zaplatit? Jak si mohu obnovit OP, když nemám, kde bydlet. Jak dostat ŘP, když mi byl zastaven asi kvůli neplacení výživného? Nemohu nic splácet, nemám příjem, co tedy dělat? Jestli jsou exekuce, promlčí se někdy? Bojím se, že bych mohl do vězení, když půjdu k lékaři. Nešel bych k lékaři, kdyby mi nebylo tak zle. Navíc mi jeden majitel firmy řekl, že když budu zdraví, tak že mi dá aspoň brigádu. Ale bůh ví, jestli to neřekl jen z povzbuzení. Jezdí okolo mostu každý den, vozí nám nějaké jídlo, oblečení a vidí, že jako jediný z bezdomovců nepiji a nežebrám. Devět let o mě nikdo nevěděl.
Velice děkuji.