Exekuce pro dluh u zdravotní pojišťovny, ČSSZ a firmy - komu přednostně splácet?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na dluh od dodavatele zboží a potom na VZP a OSSZ. Je možné splácet přednostně VZP a OSSZ? Nebo musím splátky rozdělit mezi všechny tři rovnoměrně? Děkuji.

Dobrý den, v případě, že Vámi uvedené dluhy jsou vymáhány exekučně, řídí se tento postup příslušnými zákonnými předpisy. Pohledávky VZP a OSSZ jsou přednostně uspokojovány v případě, že je postižena Vaše mzda; jinak se řídí pořadí uspokojování pohledávek věřitelů datem doručení exekučních příkazů dotčeným poddlužníkům (např. bance). Pokud disponujete prostředky, které exekutoři nepostihli, můžete je rozdělit na splácení svých dluhů dle Vašeho uvážení.