Exekuce a založení bankovního účtu dlužníkem - hrozí automaticky obstavení účtu exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
exekučně je mi strhávána určita částka každý měsíc z výplaty. Výplatu si ovšem musím nechat posílat na účet ke známemu, což je v tuto chvíli problém. Můj dotaz tedy zní:
Když si založím běžný účet v bance, může mi exekutor zablokovat tento účet? Jen ještě přiblížím situaci tím, že částka je tak vysoká, že by jedna výplata nepomohla pokrýt skoro nic.
Děkuji předem za odpověď.
Hezký den.

Dobrý den, exekutor prověřuje s frekvencí cca 1-6 měsíců, zda povinný nenabyl nový majetek, prověřování nových účtů je zcela standardní a jistě by Vám jej exekutor zajistil, výše dlužné částky roli nehraje. Můžete se zkusit domluvit se zaměstnavatelem, aby Vám peníze vyplácel „na ruku“ nebo složenkou. Pokud to nebude možné, budete se muset obrátit na jiného známého, či rodinu, zda by Vám umožnili pokračovat v dosavadní praxi.