Doplacení exekuce - exekutor neodblokoval bankovní účty a příjmy na účtě jsou stále strhávány na splacenou exekuci

1 odpověď

Dobrý den.
Byla na mě podána exekuce na částku 8000 Kč + poplatky. Čásku mám zablokovanou na dvou účtech. Uznal jsem jí jako oprávněnou a částku okamžitě po doručení vyrozumění zaplatil už před 14 dny. Účty mám ale stále zablokovány a nejhorší překvapení mě čekalo dnes (12.04.2018), když mi měla přijít výplata a částku mám strženou i tam.
Dostal jsem se do situace že nemám ani na nájem a už mám zablokován vlasně 4násobek a částka je zaplacena.
Co mám dělat?

Dobrý den, pokud jste uhradil celý dluh včetně jeho příslušenství, exekutor musí bez zbytečného odkladu zrušit vydané exekuční příkazy a exekuci skončit. Žádejte tedy důrazně exekutora, aby učinil uvedené, jinak že podáte stížnost na nekonání exekutora na Exekutorskou komoru nebo na dohledový orgán, kterým je Ministerstvo spravedlnosti ČR. Co se týče prostředků zajištěných na účtech a strženou část mzdy: pokud již byly tyto prostředky bankou, resp. zaměstnavatelem zaslány exekutorovi, žádejte o jejich bezodkladné vrácení, neboť exekutor nesmí vymáhat částku nad rámec exekučního titulu.