Snížení insolvenční splátky - 60% příjmů jde na insolvenci a dlužník nemůže žít a uživit děti

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat na snížení insolvenční splátky. Výše splátky přesahuje vic než 60% měho platu. Výplatu kterou dostavám, což je částka rozpočitana na mně a dvě deti, měsičně. Není dostačujici pro běžný chod domacnosti.
Je možné v pruběhu insolvenci, kterou jíž splácim řádně třetim rokem, navíšit plát, t. j. splácet méně? Starši ditě jde na podzim na střední školu.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, je to možné i za trvání oddlužení, avšak nutno upozornit, že o nižší splátky lze žádat pouze tehdy, pokud by věřitelé i s těmito sníženými splátkami získali celkem minimálně 50 % z jejich pohledávek za pět let. Současně musí být splněna podmínka podstatné změny okolností, kam spadá například i odůvodněné navýšení výdajů z důvodů zajištění nových potřeb dětí. Žádost o snížení splátky se podává k insolvenčímu soudu. Na vyhovění Vašemu návrhu není právní nárok, tj. i pokud splníte uvedené podmínky, soud Vám nemusí vyhovět.