Vliv příjmů, 13. a 14. platu na výši splátek insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem v insolvenci 0016-2018 a platím řádně každý měsíc. Mzdu mám 21.760 Kč čistého, ale při nástupu do insolvence jsem měla plat 16 000 Kč a podle toho mi vypočítali měsíční spatku 6.700 Kč. Do teď mi strhávají více než mi bylo soudem vypočítáno. Zjednodušeně mi nechávají minimální mzdu 9200 Kč a to i když beru 2x do roka 13. a 14. plat cca 40.000 Kč. Jak je to možné?
Děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den, v případě oddlužení platí, že dlužník hradí minimálně 30% svých pohledávek, avšak má povinnost hradit více, pokud se jeho majetek zvýší; typicky pokud dostává vyšší plat než na počátku splácení. Váš zaměstnavatel o zvýšení Vašeho platu informoval insolvenčního správce a insolvenční soud rozhodl o zvýšení splátek; v případě, že máte pochybnosti, informujte se u Vašeho insolvenčního správce.