Exekuce na provozovatele vozidla - v registru omylem veden jako majitel, hrozí zabavení auta?

1 odpověď

Dobrý den, půjčil jsem si od známého automobil a jsem v exekuci. Jediná podmínka byla, abych si ve velkém TP změnil provozovatele. Na magistrátu udělali chybu a uvedli mě jako majitele automobilu, i když jsem měl plnou moc od majitele vozidla, kde výslovně stálo, že souhlasí se změnou PROVOZOVATELE a ne vlastníka.
Trvalo týden, než to opravili a uvedli mě jako provozovatele.
Může majiteli vozidla i přes chybu magistrátu přijít o automobil?
Děkuji.

Dobrý den, pokud nedošlo v předmětné době ke kontrole registru vozidel exekutorem, tuto chybu nezaznamenal. Pokud je tomu naopak, pravděpodobně vydal nebo vydá exekuční příkaz, kterým automobil postihne. Zda se tak stalo, zjistíte u exekutora. Váš známý by se následně musel bránit návrhem na vyškrtnutí automobilu ze soupisu, s nímž by byl pravděpodobně úspěšný, neboť šlo pouze o administrativní chybu registru. Toto by však musel prokázat.