Exekuce srážkami ze mzdy 10.470 Kč, věřitel má 2 děti - srážka zaměstnavatelem na přednostní a nepřednostní pohledávky

1 odpověď

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Zaměstnanec má 3 exekuce. 1 přednostní a 2 nepřednostní. Jeho plat je 10.468 Kč čistého. Žije s družkou, se kterou má dvě děti.
Jakou částku musím srážet ze mzdy? Nejprve se musí zaplatit přednostní pohledávka nebo se musí z části uspokojovat přednostní a z části nepřednostni pohledavka? Nejsme žádná velká firma, proto jsem se s touto situací nesetkala. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, postup při provádění srážek ze mzdy je řešen v ust. § 276 a násl. občanského soudního řádu. Na Váš konkrétní dotaz není vzhledem k specializaci problematiky v možnostech této poradny odpovědět. Doporučuji Vám proto nahlédnout například na webové stránky portálu pohoda, kde je tato problematika spolu s příklady řešena (https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/mzdy-a-prace/exekucni-srazky-ze-mzdy-v-prikladech/)