Snížení splátek v insolvenci z důvodu ztráty zaměstnání, výpovědi

1 odpověď

Jsem v insolvenci a nyní již čtvrtým rokem (2014-2018) splácím v pořádku nad rámec uspokojení.
Nyní jsem přišla o práci. Mám již jinou práci, ale teď dva měsíce (02/2018-04/2018) budu splácet méně než budu mít pořádnou výplatu.
Chtěla jsem se zeptat jestli je to velký problém.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud budou splátky dočasně pouze nižší a nikoliv žádné, neměl by to pro Vaše oddlužení být žádný problém.
Je však třeba, abyste insolvenčního správce i soud informovala o ukončení pracovního poměru u předchozího zaměstnavatele a zároveň jim zaslala kopii pracovní smlouvy uzavřené se současným zaměstnavatelem.