Zrušení penzijního spoření před insolvencí a vyplacení insolvenčnímu správci

1 odpověď

Dobrý den,
vypověděla jsem penzijní spoření a to před vstoupením do insolvence. Když uběhla zákonná lhůta pro výpověď penzijního spoření a v době, kdy mi měly být peníze vyplaceny, jsem v tentýž měsíci podala návrh na insolvenční řízení. Banka mi však výplatu z fondu pozastavila a ani mě o tom neinformovala.
Následně byly peníze vyplaceny na účet insolvenčního správce. Je toto v pořádku? Jak je toto možné, když jsem penzijní fond vypovídala, tak jsem v insolvenčním řízení nebyla. Podle mého by mi měly být peníze vyplaceny.

Dobrý den,
penzijní společnost v tomto případě postupovala zcela v souladu se zákonem, když finance vyplatila na účet insolvenčního správce v případě, kdy k výplatě Vám mělo dojít až po zahájení insolvenčního řízení.
Stěžejní v této otázce bude, zda jste finance náležející z odbytného ze smlouvy o penzijním připojištění uvedla v seznamu majetku při podání insolvenčního návrhu anebo nikoliv.
Rozhodným v této věci není datum vypovězení smlouvy, ale datum, kdy Vám měly být reálně finance uhrazeny.