Insolvence a odškodnění za úraz dítěte - bude odškodnění zabaveno?

1 odpověď

Dobrý den,
může mi být zabaveno insolvencí odškodnění za úraz dítěte které nemělo ještě 15 let? Mému 13 letému synovi se na školním lyžařském výcviku stal úraz. Platím mu i vlastní úrazové pojištění a přišlo rozhodnutí že tato částka z vlastního pojištění jde na insolvenci. Bude mi (jemu) zabaveno i odškodnění od školy?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
mám za to, že odškodnění za úraz být postiženo ve Vašem insolvenčním řízení nemůže, neboť se jedná o příjem dítěte, nikoliv Váš.
Pokud by mělo být odškodnění náležející synovi zabaveno, požádejte insolvenční soud o sdělení, zda je takový postup správný. Já osobně se domnívám, že nikoliv.
Nadto pojistku pro syna hradíte z nezabavitelné části svých příjmů, tedy i tohoto důvodu by odškodné nemělo být nijak postihováno.