Rodič u kterého dospělý potomek bydlí chce aby si potome kupoval jídlo a přispíval na vodu, nájemné pod pohrůžou travalého zabavení PC, počítače, notebooku

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, co je zletilé dítě povinné platit z alimentů, jestliže bydlí u jednoho z rodičů. Matka odmítá synovi vařit a chce po něm, aby si jídlo platil sám z alimentů od druhého rodiče a taktéž aby platil nájem, vodu apod.
Matka vzala dítěti i počítač, který dítě v maturitním ročníku potřebuje. Dokud dítě nedá alimenty od druhého rodiče matce, tak se o sebe bude starat samo a počítač taktéž nedostane.
Dítě přemýšlí o koupi nového počítače na splátky, jelikož je to pro něj momentálně nezbytnost.
Chtěl bych se tedy zeptat, jak by se dítě mělo zachovat a jaká má současně práva.
Předem Vám děkuji za odpověď.

Dob rýden, Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.