Jak požádat o vymazáni exekutorského zástavního práva z LV KN po prodeji podílu dlužníka v dražbě exekutora

1 odpověď

Dobrý den.
Od 2008 jsem rozvedený. Na nemovitosti nebylo vypořádáno SJM. Na nemovitost bylo uvaleno několik exekucí byvalé manželky.
2017 vyhlásil exekutor první v pořadí dražbu a vydražil 1/2 nemovitosti bývalé manželky, protože uplynuly 3 roky po rozvodu dez vypořádání SJM.
Druhou 1/2 ale ponechal ve vlastnictví.
Podal jsem na KÚ žádost na změnu ze SJM na podílové vlastnictví. To bylo provedeno.
1/2 vydražitel druhá má, ale zústaly tam veškeré exekuce bývalé manželky, včetně té kteří nemovitost dražili.
Chtěl bych mou 1/2 prodat, ale nevím jak ony exekuce z LV nechat vymazat.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ve věci bude stěžejní, kdy vydali ostatní soudní exekutoři příslušné exekuční příkazy, které stále váznou na listu vlastnictví.
Pokud to bylo po roce 2011 a jedná se o dluhy, které vznikly až po zániku manželství, podejte dotčeným soudním exekutorům návrh na částečné zastavení exekuce, a to postižením daného podílu na nemovitosti, neboť byla postižena část majetku, která není ve vlastnictví povinné a dluh nevznikla za trvání manželství povinné a Vás před zánikem manželství.