Rozhodce určil lichvářský úrok dluhu 0,5% denně + 8,5% ročně - jak se bránit?

1 odpověď

02.2014 podepsána úvěrová smlouva, zaplacena jen část, zbytek cca 18.000 Kč zesplatněn.
03/2016 pod psychyckým nátlakem podepsána dohoda o uznání dluhu 118.000 Kč. Dále předáno firmě Rukotimo s r. o. ta předala rozhodci který rozhodl o navýšení duhu o 0,5% denně a 8,5% ročně z částky 118.000 Kč. Podán odpor avšak jen emailem. Odezva žádná. Teď čelím exekuci, chci se bránit nevím jak. Lze napadnout rozhodčí nález když už je to v tomhle stadiu?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud je exekučním titulem rozhodnutí rozhodce provedené na základě tzv. rozhodčí doložky v úvěrové smlouvě, můžete podat návrh na zastavení exekuce z důvodu neplatnosti rozhodčí doložky, resp. nedostatku pravomoci rozhodovacího orgánu (rozhodce) a za určitých okolností uspět. Více viz např. usnesení Nejvyššího soudu ze dne 18. 3. 2014, sp. zn. 21 Cdo 174/2014.