Dospělý dlužník s paranoidní schizofrenií bydlící u rodiče, rodičů - hrozí zabavení nemovitosti nebo movitých věcí rodiče?

1 odpověď

Dobrý den,
bydlím s dospělým synem (32 let), který má paranoidní schizofrenii a plný invalidní důchod PID. Syn si bere půjčky.
Já jsem majitelkou bytu, splácím hypotéku na tento byt a syn je u mě trvale hlášen.
V případě, že by nesplatil půjčku, mohu já přijít o byt, jehož jsem majitelkou, je psaný na mě a splácím hypotéku?
Děkuji.

Dobrý den, pokud je dlužníkem Váš syn a Vy na smlouvám o zápůjčce či úvěru nejste uvedena, a to ani jako ručitelka, může věřitel vymáhat svou pohledávku jen po Vašem synovi, nikoliv po Vás. Současně pokud je byt psán jen na Vás a syn není spoluvlastníkem, pouze je v bytě trvale hlášen, budou případné exekuce vedeny na jeho majetek, ale ne na Váš byt, tj. o byt přijít nemůžete.