Vliv příjmů před žádostí o insolvenci - žadatel byl na ÚP v evidenci uchazečů o zaměstnání a má novou práci

1 odpověď

Dobrý den,
mám několik exekucí a chtěla bych si zažádat o osobní bankrot, mám teď druhý měsíc konečně práci na HPP a na dobu neurčitou. Ze své mzdy jsem schopna splatit minimálně 30% svých závazků. Nemohu ale dokladovat příjmy za poslední tři roky, byla jsem převážně evidována na úřadu práce ČR jako žadatel o zaměstnání a dělala jen chvilku na DPP.
Může toto být důvod, aby mi osobní bankrot neschválili, i když už teď zaměstnání mám?
Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,
doby, kdy jste byla evidována jako uchazeč o zaměstnání u Úřadu práce doložíte právě potvrzeními Úřadu práce o evidenci.
Období, kdy jste byla zaměstnána na dohodu o provedení práce, dokládáte touto smlouvu a pokud je máte, tak ideálně též výplatními páskami.
Ohledně období, která nejste schopna prokázat, pak podepíšete čestná prohlášení, že v těchto obdobích jste nebyla vedena na Úřadu práce ani nikde zaměstnána (ani na dohody).