Dluhy jednoho z manželů vzniklé bez vědomí a souhlasu druhého a majetkové vypořádání při rozvodu manželství

1 odpověď

Dobrý den,
přítel se bude rozvádět, žijeme spolu 2015-2018 a máme spolu půlročního syna.
Jeho manželka si napůjčila spoustu peněz a a teď je na ni i na přítele několik exekucí, které vesměs platí přítel protože jeho stále ještě žena neustále mění práce.
Oba víme že ty peníze z ní nikdy nedostaneme, přítel chce klidný rozvod a tudíž dohodou. Chtěla jsem se jen zeptat jestli musí při podání rozvodu u majetkového vypořádání uvádět dluhy. Přítel je smířený s tím že to doplatí. Jen nevím jestli to není nějak trestné když neuvedem do rozvodu vše.

Dobrý den, Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.