Exekuci z bianko, bianco nevyplněné směnky, byla vyplněna věřitelem - platnost směnky

1 odpověď

Dobrý den,
byla nám podstrčena prázdná směnka, jen název směnka jinak nic, a další den bez našeho vědomí a souhlasu, byla vyplněna o sumu a ostatní náležitosti. naše podpisy jsou jako avalové. neexistuje žádný příslib, či dohoda o ručitelství.
Je směnka vůči nám platná? Exekutor totiž vymáhá na nás plnění ze směnky a to více jak 7,5 milionu. Víme, že existuje zákon směnečný a šekový §69 a ten přesně stanoví, že kdo se na směnku podepsal dříve zodpovída za sumu v den podpisu. proběhlo spoustu soudů, ale bez nás, nikdy nám nebyla možnost se bránit, že jsme na tuto směnku nechtěli ručit. Stále je nám odpírána obnova řízení. co máme dělat, je nějaká šance proti justici a ještě po více jak 17 letech bojovat? děkujeme za odpověd
Děkujeme za odpověď.

Dobrý den, Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.