Neoprávněná pokuta z MHD a exekuce - jak se bránit?

1 odpověď

Jak postupovat když mi 1.3.2018 přišla exekuce na plat z rozhodnutí soudu ze 27.1.2009, kdy jsem jel údajně 2x v Pražské MHD načerno. Problém je v tom že již 20 let jezdím autem a od roku 2002 nebydlím v Praze. Co s tím a jak k tomu vůbec může dojít? Objednal jsem si náhled do spisů, tak jsem zvědav, ale co pak dál?

Dobrý den, náhledem do spisu zjistíte, na základě jakého exekučního titulu (rozhodnutí soudu) je exekuce proti Vám vedena. Pokud zjistíte, že pohledávka je proti Vám vedena neoprávněně, tj. ze jste nejel MHD „načerno“, podejte z tohoto důvodu návrh na zastavení exekuce, ve kterém musíte prokázat, že jste pokutu nedostal a že se jedná o omyl.