Exekuce nedlužícího manžela, manželky - dluh u VZP a zabavení peněz z účtu nedlužícího z manželů

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, pokud dlužím VZP a byla na mě uvalena exekuce, je možné, aby mě VZP nijak neinformovala a exekuce byla stržena z bankovního účtu mého manžela?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v případě, že dlužíte pojišťovně, byl pravděpodobně vydán platební výměr, který Vám byl doručován, tj. o dluhu byste měla vědět. Pokud jste jej nezaplatila a pojišťovna podala exekuční návrh, zahájila tím exekuční řízení; Vás o tom informovat nemusí. Všechny dokumenty týkající se exekuce Vám bude doručovat až exekutor. Exekutor provádí v první fázi exekuce zajišťování Vašeho majetku jako povinné, majetku ve společném jmění manželů a z výlučného majetku Vašeho manžela jako manžela povinné jeho účet. Je tedy možné, že byl vydán mj. exekuční příkaz postihující účet Vašeho manžela a banka momentálně čeká na sdělení exekutora, že nastaly skutečnosti, na jejichž základě může exekutorovi poslat zde zajištěné prostředky (nikoliv všechny, manžel má nárok na výplatu části těchto prostředků). V každém případě doporučuji kontaktovat exekutora, který exekuci proti Vám vede a informovat se u něj. Informace o tom, kdo exekuci vede, naleznete na exekučním příkazu nebo můžete kontaktovat soud ve Vašem bydlišti, kde mají k celé věci založen exekuční spis.