Vymáhání dluhu bez písemné smlouvy - postup, návod

1 odpověď

Dobrý den,
půjčila jsem bývalé spolužačce 40 000 Kč, bohužel jen na ústní dohodu. Dluh neplatí a nekomunikuje.
Je možné nějakým způsobem peníze dostat zpátky?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
vyzvěte Vaši bývalou spolužačku pásemně k vrácení poskytnuté částky.
Pokud této výzvě nevyhoví, je třeba se obrátit žalobou na zaplacení na příslušný soud. Úspěšná však budete patrně pouze jen v případě, že jste schopna poskytnutí půjčky prokázat jinak (např. výpisem z bankovního účtu).
V ostatním je to bohužel tvrzení proti tvrzení.
Obecný postup vymáhání dluhů najdete zde:
https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/obcanske-pravo/ostatni-smluvni-vztahy-a-sankce/102-web/vymahani-dluhu-soudne-exekucne/9485-dluhy-a-postup-jejich-vymahani-soudne-nebo-exekucne.html