Dědictví a exekuce - jak nemít exekuční plombu na zděděný byt, dům, nemovitost?

1 odpověď

Dobrý den,
umřela mi maminka, budu s bratrem dědit dům, oba dva máme exekuce. Jak postupovat, aby jsme neměli plombu na dům?
Samozřejmě chceme uhradit exekuce.
Děkuji.

Dobrý den, pokud jste s bratrem jediní dědicové a nemůžete se vzdát dědictví ve prospěch jiného dědice, je pravděpodobné, že exekutoři zjistí, že jste nabyli nový majetek a zajistí ho exekučním příkazem. Zajištění však neznamená hned prodej, k tomuto kroku je v exekuci cesta relativně dlouhá, takže pokud chcete exekuce zaplatit v dohledné době (týdny, maximálně několik málo měsíců), Váš dům sice zajištěn bude, ale jeho prodeji můžete zabránit. Po uhrazení exekucí pak budou případné exekuční příkazy zrušeny.