Vliv insolvence na alimenty, výživné

1 odpověď

V únoru 2018 my byla uvalena insolvence na výdělek (plat, mzdu) v březnu 2018 chci požádat o rozvod manželství.
Jaké budou alimenty, výživné na dvě dědi 11 a 20 let. Starší bude v květnu 2018 maturovat.
Čistý plat mám 22 000 a po první insolvenční splátce mi zbylo 14 099 Kč.

Dobrý den,

rozhodnutí o výši výživného je vždy v kompetenci soudu, popř. na dohodě rodičů nezletilých dětí / dohodě se zletilým dítětem.
Pokud se rozvedete, nezletilé dítě bude svěřeno do péče matky a zletilé dítě s Vámi nebude sdílet společnou domácnost, ubydou Vám pro účely srážek ze mzdy tři vyživované osoby a srážka z čisté mzdy ve výši 22 000, - Kč tak bude činit 12 660, - Kč (a Vám tak zůstane provedení srážky 9 340, - Kč).
Výživné však bude hradit insolvenční správce právě ze srážek z Vaší čisté mzdy, nikoliv Vy.