Zrušení věcného břemene zemřelé osobě - postup, návod, informace

1 odpověď

Dobrý den,
zakoupil jsem pozemek, ale je na něm zvláštní věcné břemeno - předkupní právo.
Problém je ten, že dle informace z katastru je toto předkupní právo napsané na člověka a je staré více jak 70 let a adresa u tohoto člověka je neznámá. Navíc předchozí majitel mně potvrdil, že už když pozemek kupoval on, tak byl daný člověk po smrti.
Jakým způsobem se můžu dožadovat vymazání tohoto věcného břemene prosím?

Dobrý den,

výmaz věcných břemen lze provést pouze návrhem podaným katastru nemovitostí na příslušném formuláři. Správní poplatek za podání výmazu věcného břemena návrhem na vklad činí 1 000, - Kč.
Pokud víte, kdy daný člověk zemřel, do návrhu toto uveďte. Pokud přesné datum nevíte, uveďte to domněnkou. Zároveň doporučuji prve s příslušným katastrem nemovitostí postup zkonzultovat (kontakty naleznete na: http://cuzk.cz/Urady/Katastralni-urady/Katastralni-urady.aspx), jelikož postupy jednotlivých katastrálních pracovišť bývají odlišné.