Exekuce na původního majitele vozidla a prodej novým majitelem dalšímu kupujícímu

1 odpověď

Dobrý den, cca v červnu 2017 jsem koupil dodávku (valník) v autobazaru, po 2 týdnech mi přišel dopis že na předchozího majitele je uvalena exekuce a chcou abych jim poslal kupní smlouvu. Kopii kupní smlouvy jsem odeslal doporučeně poštou a nikdo se neozval.
V polovině ledna 2018 jsem auto prodal a přišel mi znova dopis z exekuce na auto.
Může nastat nějaký problém pro mě?
Zatím jsem dopis nevyzvedl nestíhal jsem to kvůli práci.

Dobrý den, za daných okolností bude exekutor pravděpodobně vymáhat vrácení auta na Vašem kupci ten po Vás bude požadovat vrácení peněz jako bezdůvodného obohacení. Totéž platí pro Vás a povinného, tj. můžete na něm požadovat vrácení kupní ceny. V tomto případě, pokud exekutor vydal exekuční příkaz prodejem tohoto vozidla, se totiž dovolal relativní neplatnosti dotčené kupní smlouvy mezi Vámi a povinným (povinný má zákaz zcizovat svůj majetek) a z logiky věci jste pak nemohl dále prodat Vy věc, kterou jste nikdy nevlastnil, tudíž i druhá kupní smlouva je neplatná.