Exekuce matky samoživitelky - nemá peníze na jídlo, nájem a základní potřeby

1 odpověď

Dobrý den.
01/2018 jsem nastoupila do zaměstnání. Ze mzdy je mi strháváno 5.000 Kč, zůstává 10.000 Kč, které jsou mi posílány na účet. Účet jsem si zřídila v 10/2017 a žádný pohyb na něm nebyl (kromě 10 000Kč "zbytek" výplaty 12.2.2018). Na účtu mám ale vůli exekucím zůstatek minus 132.320 Kč - původně minus 142.320 Kč. Strhli mi i mzdu (10.000 Kč).
Nikdo mi nic nesdělil, jen z banky mi na žádost poslali čísla exekucí.
Mám 12letou dceru a zůstala jsem bez jediné koruny. nenechali nám životní minimum, vůbec nic. Co mohu dělat? Nemám na jídlo, nájem, právníka...
Děkuji Vám za reakci.

Dobrý den, v případě vedení exekuce postižením pohledávky na účtu má povinný zákonný nárok na jednorázovou výplatu dvojnásobku životního minima, což je 6810, - Kč, o který musíte banku požádat. Pokud Vám na účet chodí výplata od zaměstnavatele či jiné příjmy, nelze než požádat tyto osoby, aby Vám peněžní prostředky poukazovali jinak, např. složenkou. Dále lze uvést, že exekutor může ze zákona nejprve zajistit majetek a teprve následně zaslat obeslat povinného; pokud znáte čísla exekučních řízení, kontaktujte příslušné exekutory, aby Vám dokumenty k vedeným exekucím zaslali co nejdříve, abyste na ně mohla případně reagovat.