Vymáhání pojistného zdravotní pojitění a placení pojištění v zahraničí - má vliv nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
přišel mi email do datové schránky, že dužím na zdravotní pojišťovně (zapoměl jsem se odhlásit, když jsem se odstěhoval do zahraničí).
6.2.2018 mi uložili povinost zaplatí 35.000 Kč+7000 penále. Do 15 dnů se můžu odvolat dle § 81 zákona č. 500/2004 Sb.
Platil sem pojištění v Británii a mám všechny dokumenty.
Jak se můžu odvolat? A na co se mám odvolat?
Může to pozastavit/zrušit moje pojišťovna, když jim pošlu veškeré dokumenty? Napsal jsem jim email že dokumenty dodám do 2 dnů.
Děkuji za jakoukoliv radu.

Dobrý den, odvolat se můžete přímo k Vaší pojišťovně. V odvolání adresovanému pojišťovně uveďte a doložte, že jste pojištění hradil jinde. Pojišťovna může o Vašem odvolání sama rozhodnout a případně platbní výměr zrušit. Upozorňuji, že je třeba dodržet odvolací lhůtu, a dále je třeba splnit formální náležitosti, např. pokud byste odvolání posílal e-mailem, musíte mít kvalifikovaný el. podpis, jinak by bylo Vaše odvolání odmítnuto. Zaslaní datovou schránkou je přípustné.