Insolvence a vysoké náklady na dopravu do práce, zaměstnání - vliv na splátky insolvence

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci již 2015-2018 a momentálně mé splátky insolvenčnímu správci číní cca 16.000-18.000 Kč měsíčně. Zůstává mi 9.300 Kč.
Abych mohla pracovat jsem nucena do práce dojíždět 40 km tam i zpět a to činní zhruba za cestu 2000-3000 Kč/měsíčně. Psala jsem svému insolvenčnímu správci o možnost snížení splátek o tuto částku a ten mi odesal, že mám požádat insolvenční soud o stanovení pevné srážky z příjmu. Nevím co toto obnáší, ani jak to mám sepsat, nebo kde najít vzor.
Děkuji.

Dobrý den,

žádný závazný vzor žádosti o stanovení nižších než zákonný srážek ze mzdy neexistuje.
Žádost adresovaná soudu má volnou formu a je třeba vylíčit všechny skutečnosti odůvodňující Vaši žádost (uvést všechny Vaše náklady a prokázat je) a uvést částku, o jejíž stanovení žádáte.
Upozorňuji však, že soud nemá zákonnou povinnost Vaší žádosti vyhovět v případě, kdy dojde k závěru, že není důvodná.