Exukece na účet - vyplacení 1 existenčního minima, z čeho mám žít?

1 odpověď

Dobrý den mám exekuci na účet v bance.
V bance mi řekli že po dobu kdy je učet odstaven exekuci můžu pouze po dobu exekuce žadát jenom jednou o životní minum. A co pak? Dluhům se nevyhýbám. Z čeho žit? jak je možne že když pracuju tak nemám narok ani na to minimum?
Děkuji.

Dobrý den, vedení exekuce přikázáním pohledávky z účtu je přednostní způsobem vymáhání pohledávky a zákon jej preferuje, přičemž peněžní prostředky na účtu lze zajistit až do výše celé pohledávky včetně příslušenství. Jak uvádíte, máte ze zákona nárok na výplatu dvojnásobku životního minima, což je 6810, - Kč, o který musíte banku požádat. Pokud Vám na účet chodí výplata od zaměstnavatele či jiné příjmy, nelze než požádat tyto osoby, aby Vám peněžní prostředky poukazovali jinak, např. složenkou.