Exekuce na stavební spoření potomka placeného babičkou, dědečkem, prarodičem - může se to stát?

1 odpověď

Dobrý den,
syn má exekuce a já chci dětem (má tři potomky) zařídít
stavební spoření, které budu platit Já. Bohužel musí být napsáno na zákonného zástupce, což je syn nebo snacha.
Může toto stavební spoření exekutor zabavit?
Děkuji

Dobrý den,

soudní exekutor může zabavit pouze majetek, který náleží dlužníkům.
Stavební spoření bude napsané na jméno dítěte a tedy exekutor není oprávněn jej jakkoliv postihnout.

Zároveň po novele od dubna 2016 platí, že pokud budou chtít rodiče zrušit stavební spoření dětí předčasně, tedy před uplynutím šestileté vázací lhůty, budou pro toto ukončení smlouvy potřebovat rozhodnutí opatrovnického soudu.