Jak požádat o insolvenci - matka samoživitelka v invalidním důchodu

1 odpověď

Dobrý den,
nalítla jsem kamarádovi, co mi sliboval přes udajného právnika, že mi pomůže z dluhů a zažádám si o osobní bankrot. Čekala jsem 3 měsíce a nic se neděje. Nevím přesně kolik kde dlužím, mám od soudu výpis exekucí, co mám.
Jsem v plném invaldním důchodu ID a jsem samoživitelka.
Exekutor mi již sáhl na ID.
Potřebuji se poradit, jaká firma, či právník by mi mohl pomoci sepsat správně žádost o insolvenci?? Potřebuji to zoufale rychle a nevím, na koho se prosím obrátit...bojím se, že narazím zase na podvodníky.
Moc děkuji a jsem s pozdravem.

Dobrý den,

ohledně zpracování insolvenčního návrhu od 01.07.2017 platí, že insolvenční návrh již nemůže podat dlužník sám, ale musí být zastoupen – advokátem, notářem, exekutorem, insolvenčním správce anebo ministerstvem akreditovanou osobou.

Seznam akreditovaných osob naleznete na webu https://sako.justice.cz
Seznam advokátů a dalších osob, kteří návrhy na oddlužení zpracovávají naleznete na webu https://vesta.justice.cz.

Odměna za zpracování návrhu činí nejvýše 4 000, - Kč + DPH (je-li zpracovatel plátcem DPH), přičemž tuto částku dlužník nehradí přímo, ale zpracovatel návrhu je povinen ji uplatnit po zahájení insolvenčního řízení u ustanoveného insolvenčního správce. Akreditované osoby zpracovávají návrhy bezúplatně, ale v jejich případě je třeba se připravit na poměrně dlouhé čekací lhůty.

Další obecné informace k insolvenci (abyste věděla do čeho jdete) jsou zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/oddluzeni.html