Insolvence manželky a koupě pozemku na hypotéku manželem

1 odpověď

Dobrý den.
10/2017 jsem se oženil. Manželka je v insolvenci od 6/2016. Vztahuje se insolvence i na mě?
Insolvenci platím já Darovací smlouvou.
Jedná se mi o koupi pozemku na hypotéku. Budou banky přihlížet k manželčině insolvenci? Já jsem byl vždy čistý.
Realitka chce rezervační zálohu a spěchá, a já mám obavy, že mi nikdo kvůli insolvenci mé nové manželky nepůjčí a o zálohu přijdu.
Můžete mi poradit, jestli má smysl se snažit o hypotéku?
Děkuji a s pozdravem

Dobrý den,

insolvenční řízení je a bude vždy vedeno pouze Vaší manželce; na Vás se nijak nevztahuje.

Ohledně samotné hypotéky vždy bude záležet na obchodních podmínkách dané banky, které nedokáži posoudit. U hypotéky však banky prověřují i osobu manželky, nemáte-li smluvně zúženo (vyloučeno) společné jmění manželů, jelikož za závazky vzniklé za dobu trvání manželství odpovídají oba manželé společně a nerozdílně.