Nedodržení darovací smlouvy, příslibu darování peněz v insolvenci - hrozí dárci exekuce na majetek, účet a plat, mzdu?

1 odpověď

Dobrý den - manželka má schválenou insolvenci, součástí je můj příslib, tedy darování 2000 Kč měsíčně.
Co mi hrozí, pokud bych částku přestal správci posílat? Můžu se já tímto dostat do dluhů, exekuce?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

názory ohledně vymáhání daru se různí, avšak některé insolvenční soudy jsou toho názoru, že pokud dárce dar nehradí, ač se k tomu zavázal, insolvenční správce má toto neposkytnuté plnění vymáhat.
Zároveň v případě, že darovací smlouva není plněna, může být toto posuzováno jako podvodné jednání.