Porušení dohoda o mlčenlivosti bývalým zaměstnancem firmy

1 odpověď

Dobrý den,
Nedávno jsem obdržel dopis domů od advokáta bývalé IT firmy kde jsem pracoval jako OSVČ (full time) že jsem porušil dohodu o mlčenlivosti.
Po odchodu z firmy, jsem se rozhodl, že budu podnikát sám (výroba a správa webových presentací). Vytvořil jsem si svojí "o mně" web stránku včetně portfólia. V portfóliu byly screenshoty všech indexových stránek které jsem realizoval v rámci svého podnikání a v té IT firmě.
Dle výzvy o zaplacení jsem nakládal s důvěrnými informacemi se kterými jsem se seznámil v IT firmě.

Co jsem neudělal:
[*]Nepřebral jsem klienta IT firmě. Nezpůsobil jsem jim peněžní ztrátu ani zisk.
[*]Nemám přihlašovací údaje kamkoliv co IT firma používá.
[*]Nepoužíval jsem/nepoužívám jejich backend či cokoliv co si IT firma vytvořila.
[*]Z mé strany nebyla podepsaná smlouva o poskytování služeb o dílo.

Z čeho jsem zřejmě obviněn:
[*]Odstranění copyright v patičce ve screenshotu (na papíře NDA: Partner se zavazuje, že nebude měnit nebo odstraňovat z internetových presentací a dokumentace žádné ochranné známky, autorská práva (copyright), servisní známky nebo texty o obchoním tajemství.)
[*]Konkurování (na papíře NDA: Partner nesmí po dobu pěti let od ukončení spolupráce s IT firmou sám realizovat nebo se podílet na konkurenčních projektech inspirovaných obchodní spolupráci s IT firmou)
Protože na mém webu je více než 20 projektů které jsem vypracoval v IT firmě, 1 projekt se = 1 milión korun sankce.

Je toto v rozporu s NDA? Co si o tom myslíte?

Předem moc děkuji za odpověď.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani insolvenčního řízení.

Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz.
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.

Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.