Podmínky pro získání hypotéky - druh a družka, přítel a přítelkyně, partner a partnerka

1 odpověď

Zdravím,
s přítelem si chceme koupit pozemek, jenže já ještě studuji, za pár měsíců maturuji. Přítel sice pracuje, ale nemá napsaný dostatečně vysoký plat. Splácení by nám nevadilo, třeba okolo 7 tis. /měsíc. Rodiče přítele se nám snaží pomoci. Oba splácí úvěr tak, jak mají a v bance jim řekli (spíše jen mamince přítele), že si to mohou ještě navýšit - 1800000 Kč. Tak se rozhodli, že si to tedy navýší + dají ještě do zástavy svůj dům, který má hodnotu přes 3000000 Kč.
Nyní napsal finanční poradce, se kterým celou situaci řešíme, že úvěr mamince přítele neschválí. Jak je to možné? Kvůli diskrétnosti asi není vhodné psát u jaké banky si to zařizujeme. Prosím o radu, co byste nám doporučili.
Děkuji, hezký den.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani insolvenčního řízení.

Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz.
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.

Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html