Dluhy po manželovi o kterých manželka nevěděla - jak se vyhnout splácení dluhů?

1 odpověď

Dobrý den,
mám kolegyňku v práci a chtěla bych jí nějako pomoci...
01/2013 se rozvedla s bývalým manželem, který ji nasekal přes 3.000.000 Kč dluhů. Také jí už přišla 3x exekuce, které musí splácet. Bohužel i ve finanční tísni je díky bývalému a o o dluzích vůbec nevěděla. Teď se i dozvídá, že má bývalý manžel popůjčováno po známých a vymáhají částky po ní. Existuje nějaký způsob aby nemusela platit za něco co nemůže?
Nechápu ten dnešní systém : (

Dobrý den, v případě rozvodu manželů, pokud nebylo do 3 let vypořádáno jejich společné jmění jinak, každý z bývalých manželů „nabude“ mj. i polovinu dluhů vzniklých za trvání manželství. V takovém případě jsou dluhy vymáhány bohužel i na tom manželovi, který je nezavinil. Pokud se jedná o více věřitelů a více dluhů, lze Vaší kolegyni doporučit jako schůdné řešení insolvenční řízení a proces oddlužení, kdy lze v průběhu 5 let splatit i pouze 30% neuhrazených pohledávek věřitelů v příslušné výši. Pro více informací bych doporučovala obrátit se na některého právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz)