Námitka promlčecí nároku na vymáhání exekuce - dluh vymáhaný po 12ti letech

1 odpověď

Dobry den prosim Vas o radu.
26.1.2018 mi přišel dopis od exekutora - Jiří Petruň. Poslal Exekučni přikaz na srážku ze mzdy na dluh a také dodal i usnesení, které nabilo právní moci 2006.
Od roku 2006 mě nikdo neinformoval o žádném způsebeném dluhu.
Je možne podat odvolání kvůli promlčení?
Existuje nějaký jednoduchý vzor?
Děkuji.

Dobrý den, je-li exekuce zahájena a vedena po lhůtě více jak 10 let od právní moci konečného rozhodnutí v nalézacím řízení, lze oprávněně podat návrh nastavení exekuce (dle vzoru, který např. najdete na http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni), upozorňuji však, že vydání exekučního příkazu není dokumentem, kterým se exekuční řízení zahajuje, tím je exekuční návrh oprávněného, jehož doručením exekutorovi je řízení zahájeno. Doporučuji si proto prověřit uvedenou skutečnost.