Exekuce a posílání mzdy, platu na cizí účet - zabaví exektor peníze? Obcházení exekuce?

1 odpověď

Dobrý den,
vrátil jsem se po několika letech z ciziny, tedy ze zahraničí a mám tu nějaké dluhy. Kamarád mi nabídl, že mi udělá účet na své jméno. Když si tam budu posílat výplatu, zablokuje exekutor daný účet který NENí veden na mojí osobu? Nechci ho dostat do problému, aby měl bloklý účet i on.
Popřípadně za jak dlouho mohu zažádat o osobní bankrot, pokud bych měl hlavní poměr na dobu neurčitou a zaplatil bych minimalně 50% z celkového dluhu. Děkuji

Dobrý den,
exekutor může v konkrétní exekuci postihnout účet, který je veden pouze na jméno povinného (nebo jeho manžela), nikoliv třetí osoby, která není účastník řízení. Insolvenční návrh s návrhem na povolení oddlužení můžete podat kdykoliv, pokud máte více věřitelů, kterým jejich pohledávky nesplácíte, budete mít dostatečný a stálý příjem a odhadujete, že byste mohl splatit až 50% svých dluhů.